Szkolenia turystyczne pozwalają na zdobycie pracy sezonowej

Wakacje to nie tylko czas relaksu, ale również, a może przede wszystkim czas wytężonej pracy w usługach sezonowych. Szczególnie osoby bezrobotne z wakacjami wiążą ogromne nadzieje na jakikolwiek zarobek.

Latem wiele miast i gmin żyje z turystyki, dlatego w tym okresie znacznie łatwiej znaleźć pracę sezonową, z której niektórzy muszą żyć nawet cały rok. A zatrudnienie można znaleźć w pensjonatach i domach wypoczynkowych, w restauracjach, na stołówkach, w sklepach spożywczych i tych z pamiątkami, w pubach, w dyskotekach, a także w punktach gier i zabaw dla dzieci, w parkach rozrywki. Jest zatem sporo możliwości, aby zdobyć zatrudnienie. Zatrudnienie można znaleźć również w punktach wypożyczania sprzętu sportowego, na koloniach, czy na plażach w ratownictwie wodnym.

W większości przypadków do wykonywania pracy sezonowej nie potrzeba wielkich kwalifikacji, wystarczą chęci, ale są też takie branże, w których bez odpowiednich kwalifikacji nie ma co myśleć o pracy. Na przykład, aby pracować na koloniach należy uzyskać dyplom wychowawcy kolonijnego, dalej, aby pracować, jako ratownik, należy ukończyć nie tylko szkołę medyczną, ale również stosowne kursy. Certyfikat przyda się również tym, którzy myślą o pracy w eventach, a więc przy organizacji imprez dla dzieci i dorosłych – kurs dla animatora czasu wolnego będzie w sam raz. Myśląc o pracy w sklepie warto postarać się o ukończenie kursu na uprawnienia do obsługi kasy fiskalnej, a chcąc pracować w siłowniach czy klubach fitness warto pokusić się o kurs dla instruktorów czy to z zakresu jakiejś dyscypliny (pilates, aerobik), czy z jakiegoś tańca (zumba, disco).

Uzyskując takie kwalifikacje możemy zapewnić sobie zatrudnienie nie tylko w sezonie, ale również poza nim. Warto zatem zainwestować w szkolenia  – o których więcej pod tym linkiem.

Przeczytaj również o tym, jak nauczyć się języka angielskiego, który nadal jest bardzo pożądany na rynku pracy.

Jak się skutecznie nauczyć angielskiego?

M-S-M