Po co nam kursy?

Kończąc studia niewielu z nas zastanawia się nad tym, jaki uzyskaliśmy faktyczny poziom wiedzy zdatnej do podjęcia zatrudnienia. Rzeczywistość jednak szybko weryfikuje nasze szanse na rynku pracy, bo to, co na dyplomie mało ma wspólnego z zapotrzebowaniem pracodawców – i jakoś ten stan trzeba zmienić.

Problemem są najczęściej studia humanistyczne, które nie dają nam zbyt dużych szans na zatrudnienie, bo sytuacja absolwentów po kierunkach inżynierskich jest już dużo lepsza. Studenci mniej więcej już na 3 – 4 roku powinni rozpocząć proces poszukiwania pracy i to bez względu na to, iż studiują dziennie. Tylko w taki sposób będą w stanie zweryfikować swoje szanse na zatrudnienie i szybko zareagować uzupełniając wiedzę, czy to w trakcie wolontariatu, czy podczas szkoleń czy w trakcie praktyk. Serwis kursy24h.pl rekomenduje kursy dla studentów z najróżniejszych dziedzin, dlatego warto przeglądać pojawiające się propozycje. Wśród kursów dostępne są te darmowe i płatne, a także takie, które można zrobić nie wychodząc z domu, czyli e-learning. Jest zatem z czego wybierać.

Jak widać różnorodna edukacja jest nam potrzebna i to bez względu na to, czy jeszcze szukamy pracy czy już ją zdobyliśmy.

—–

Dla zainteresowanych temat – jak zostać programistą?

M-S-M

Grafika: Fotolia.pl