Nie przerywaj nauki nawet wtedy, gdy zaczynasz wątpić w jej sens.

Ostatnio ciągle słyszy się w mediach, że studiowanie nie ma większego sensu, bo i tak na absolwentów czeka bezrobocie, co jednak, gdy już rozpoczęliśmy studia? Przerywać czy nie?

Studia, to zawsze studia i jeśli je ukończymy, to nikt i nigdy nie podważy już naszego wykształcenia, a trzeba pamiętać o tym, że czasy się zmieniają i być może za kilka lat znowu wzrośnie znaczenie dyplomu uczelni wyższych. Najgorsze co można zrobić to przerwać naukę.

Nie oznacza to jednocześnie, że należy być ślepym i głuchym na to, co mówią analitycy rynku. Wręcz przeciwnie decydując się na studia trzeba mieć oczy szeroko otwarte i szybko reagować na pojawiające się możliwości. O czym mowa? O najróżniejszych stażach, praktykach czy pracy dorywczej, czyli tych wszystkich zajęciach, które mogą wzbogacić nasze CV.

Dobrze, gdy pomyślimy o wzmocnieniu swoich umiejętności poprzez kursy i szkolenia, dlatego warto już w trakcie studiów regularnie uczęszczać na kurs językowy, a także wybierać te szkolenia, które po zakończeniu studiów wyróżnią nas na tle konkurencji.

Studiowanie to tylko element rozwoju dorosłego człowieka i to ten, który nie wymaga wielkiej aktywności, dlatego szczególną aktywność powinniśmy wykazać się w innych dziedzinach, jak chociażby w szukaniu ciekawych praktyk, wolontariatu, staży czy szkoleń.

Wiele ciekawych szkoleń dostępnych jest na stronie www.szkolenia24h.pl

Poczytaj także o tym, jak dokształcają się przyszli informatycy http://www.informatyczne-it.szkolenia24h.pl/