Kursy finansowe

W czasach, gdy o pracę trudno trzeba się sporo nagimnastykować, aby zdobyć dobre wykształcenie i to takie, aby było przydatne potencjalnym pracodawcom. Wielu humanistów szybko przekonało się, że na ich wykształcenie nie ma zapotrzebowania, a to co im pozostało to kursy finansowe w celu pozyskania nowego zawodu.Będąc na bezrobociu zaczynamy trochę inaczej postrzegać naszą przydatność zawodową i znacznie łatwiej jesteśmy skłonni zrezygnować z marzeń na poczet realnej pracy, nawet, gdy ta nie ma nic wspólnego z naszymi zainteresowaniami. To właśnie dlatego tak wiele osób na przykład zdecydowało się na kurs kasy fiskalnej – gdyż ten dość trywialny kurs realnie otwiera możliwości znalezienia pracy.

Pedagodzy, politolodzy czy socjolodzy szybko przekonali się, że kursy finansowe są nie tylko dla finansistów, a dla każdego potencjalnego człowieka. Nie trzeba mieć wielkiej wiedzy ekonomicznej, aby pokusić się o udział w szkoleniach dla sprzedawców czy handlowców, a dokładność i skrupulatność z pewnością przydadzą się w przypadku kursów dla przyszłych księgowych.

Dosłownie każdy może odnaleźć się w roli sprzedawcy, każdy może sprzedawać.

Nie ma co czekać na znalezienie wymarzonej pracy, a lepiej zabrać się za szukanie takich rozwiązań, które pozwolą nam realnie wystartować na rynku pracy. Z doświadczeniem i pewnością siebie w przyszłości będziemy mieli większą szansę na spełnienie swoich zawodowych aspiracji.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu