Jak zostać dobrym programistą ?

Dobry programista bez kłopotu znajdzie ciekawą pracę, która spełni jego wymagania finansowe oraz będzie odpowiadać zainteresowaniom. Jednak przedtem należy posiąść odpowiednie wykształcenie oraz umiejętności.

Zdobycie potrzebnej wiedzy oraz umiejętności z dziedziny programowania nie jest wcale prostą sprawą. Najważniejsze są początki, co prawda programowanie jest sztuką, której sekrety możemy zgłębiać w każdym wieku, to najlepiej zacząć za młodu, bo jak ogólnie wiadomo młody umysł najlepiej przyswaja wiedzę. Istotny jest również wybór stylu bądź języka programowania, najlepiej jest skoncentrować się na jednym lub dwóch językach programowania. Zapewne najlepszym rozwiązaniem będzie nauka programowania obiektowego, metody te ostatnimi czasy są bardzo popularne i stosowane są niemal że wszędzie nawet tam gdzie są praktycznie zbędne. Tak więc nie da się uniknąć tego tematu, chyba że podejmiemy decyzję o zajęciu się bardzo wąską specjalizacją typu pisanie sterowników bądź programowanie w assemblerze. Toteż teorię programowania obiektowego musimy mieć w jednym palcu. Jak zostać programistą? – Dobry programista m. in. zna oraz rozumie pojęcia typu enkapsulacja, dziedziczenie czy też polimorfizm, a także wie kiedy zastosować te metody.

Bycie programistą jest czymś więcej niż tylko nauczeniem się kilku technik. Jest to kwestia znajomości środowiska oraz obycia, dlatego najlepiej jest działać. Naukę programowania warto warto rozpocząć od samodzielnego przerabiania programów z książek, lecz z czasem warto zająć się pisaniem prawdziwych programów. Możemy zacząć od najłatwiejszych zleceń i w taki sposób stopniowo nabierać doświadczenia, które w tej branży jest dużo cenniejsze niż certyfikaty czy dyplomy. Warto tez zapisać się na szkolenie dla programistów.

grafika: fotolia.pl

Jedna myśl nt. „Jak zostać dobrym programistą ?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.