Bez korepetycji ani rusz!

Rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2014/2015 wcale nie będzie tak korzystny finansowo, jakby się zdawało naszemu premierowi. Jeden darmowy elementarz to mikro kropla całych wydatków na dzieci, a te mnożą się bez opamiętania rok w rok.

Wydatki na książki, buty, kurtkę czy spodnie, a do tego na zeszyty, plecak i akcesoria na zajęcia plastyczne i sportowe – nie trzeba zbyt wiele rachować, aby rachunek za taką wyprawkę w wersji ekonomicznej przekroczył 1000 zł. Wyprawienie dziecka do szkoły to jedno, drugie natomiast to wyrównanie jego szans edukacyjnych w gronie innych uczniów.

Szkoły kładą nadal ogromny nacisk na wiedzę ogólną, której i tak nie da się przełożyć na późniejsze życie czy pracę, dlatego rodzice zawczasu chcą zapewnić dziecku silne podstawy w tych przedmiotach, które w późniejszym czasie będzie można rozwijać, a w rezultacie zarabiać na tej wiedzy.

Zawód – dobry zawód.
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko posiadało takowy, zatem nauka języków i przedmiotów ścisłych to podstawa. Kursy językowe najczęściej wprowadza się od pierwszych klas szkoły podstawowej, a z biegiem lat dokłada się do tego korepetycje z matematyki, fizyki czy nawet chemii. A nie są to małe pieniądze. Rodzice pragną zrobić wszystko, aby dziecko miało godny start w dorosłość, często swoim kosztem. Nie można się dziwić takiemu postępowaniu, bo w obecnych czasach dziecko, które nie jest wsparte dodatkowymi lekcjami ma zdecydowanie gorsze szanse na zdobycie ciekawego zawodu.

Coraz częściej rodzice stawiają na dodatkową naukę dwóch języków obcych, gdyż posiadanie znajomości tylko języka angielskiego nie jest już postrzegane z takim zachwytem, jak znajomość angielskiego oraz przynajmniej drugiego języka w stopniu średnim: niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, a coraz częściej chińskiego czy duńskiego.

Wsparcie edukacyjne dziecka poprzez korepetycje pochłania ogromne pieniądze, nie ma co się oszukiwać. Bez nich ani darmowy podręcznik, ani „darmowa” edukacja w szkołach powszechnych to zdecydowanie za mało na tak wymagające czasy.

M-S-M